kontakt

Szybki kontakt
+48 33  812-32-48

email

Kontakt e-mail

   

kontakt

Lokalizacja
POLSKA , NIEMCY , CZECHY , SŁOWENIA , RUMUNIA , SŁOWACJA
 
 
POCHŁANIACZ  3M 6055 A2

POCHŁANIACZ 3M 6055 A2

Producent: 3M
Adres e-mail

Pochłaniacz 3M 6055 A2 przeznaczony jest do kompletowania wraz z półmaskami 3M z serii 6000, 6500, 7500 oraz z maską już pełnotwarzową 3M z serii 6000. Pochłaniacz produkowany jest zgodnie z normą EN14387.

 

Według normy EN14387 pochłaniacz A2 został przeznaczony do ochrony użytkownika przed gazami i oparami organicznymi, o temperaturze wrzenia powyżej 65°C. Ich stężenie objętościowe w powietrzu nie może przekraczać 0,5% (5.000 ppm).

 

Norma EN14387 dotyczy sprzętu chroniącego układ oddechowy, w tym właśnie pochłaniacze i filtropochłaniacze.

 

Niezwykle szczelny

Aby zachować jak największy możliwy poziom szczelności, pochłaniacz 3M został wyważony z najwyższą starannością. Dzięki precyzji produkcji, produkt może poszczycić się doskonałą ochroną przed gazami i oparami.

 

Prosty w obsłudze

Jego mocowanie do maski okazuje się być bardzo proste. Wszystkie aspekty zostały tutaj w pełni przemyślane. Zastosowane zostało tutaj bardzo praktyczne i niezawodne mocowanie bagnetowe, które zapewnia bardzo szybkie i wygodne umiejscowienie pochłaniacza.

 

Nic Ci nie umknie

Cała konstrukcja maski 3M, jak i sam dedykowany do niej pochłaniacz, nie zaburza pola widzenia jej użytkownika. Podwójny filtr został precyzyjnie wyważony, aby nie zakłócać zasięgu wzroku.

 

Wysoki komfort użytkowania

Aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników, sama maska jak i pochłaniacz zostały oparte na konstrukcji, która w doskonały sposób rozkłada obciążenie na twarzy. W ten sposób noszenie maski przestaje być męczące i uciążliwe w trakcie wykonywania swojej pracy. Dodatkowo, lekkie montowanie pochłaniacza na masce zapewnia bardzo niskie opory oddychania.

 

U kogo sprawdzi się najlepiej?

W głównej mierze, filtr do masek 3M przeznaczony jest dla lakierników, barwników oraz pracowników, którzy pracują przy produkcji farb.

 

Dlaczego noszenie maski jest tak ważne?

 

Zakupienie maski to już pierwszy krok w stronę ochrony naszego zdrowia. Aby użytkować ją bezpiecznie i prawidłowo, należy trzymać się kilku istotnych zasad.

 

Maska absolutnie musi zasłaniać całkowicie nasz nos i usta oraz ściśle przylegać do twarzy. Jeśli aspekt ten nie zostanie zachowany, wówczas poziom ochrony nie będzie dostatecznie dobry, przez co wszelkie pyłki i inne substancje szkodliwe będą przedostawać się do naszych dróg oddechowych. Maskę powinno ściągać się dopiero po wyjściu z pomieszczenia roboczego.

 

Należy pamiętać również o systematycznej wymianie komponentów takich jak filtry lub pochłaniacze. Przeciąganie żywotności komponentów nie będzie najlepsze dla naszego zdrowia.


 

Produkty BHP, automaty wydające BHP, maszyny BHP, vending bhp
 

+ zobacz więcej

 

adres:

POLSKA , NIEMCY , CZECHY , SŁOWENIA , RUMUNIA , SŁOWACJA

 

DANE KONTAKTOWE

 

tel. +48 33  812-32-48

 

 Kontakt e-mail napisz do nas:

 

+ formularz kontaktowy

 

Klauzula informacyjna RODO >>>